Trwałość aluminium

Ogrodzenia, bramy, balkony i carporty z aluminium

Wierzyć się nie chce, ale aluminium jest długowieczne!

Wierzyć się nie chce, ale aluminium jest długowieczne!

Ogrodzenie czy balustrada z aluminium w porównaniu do ich drewnianych odpowiedników, są łatwiejsze do utrzymania w czystości i utrzymują się znacznie dłużej bez utraty jakości. Aluminium jest nierdzewne, odporne na promieniowanie UV, wytrzymałe i stabilne. Nawet  przy wysokich wahaniach temperatur właściwości materiału pozostają niezmienne. Poza tym aluminium jest przewodnikiem ciepła pierwszej klasy i doskonale nadaje się do recyklingu.

Oczywiste jest, że przy produkcji aluminium zużywa się wiele energii, ale stare aluminium jest przetapiane i z powrotem wykorzystywane (ogrodzenia aluminiowe ze względu na ich wysoką jakość, są utylizowane dopiero po kilkudziesięciu latach).

Czy wiecie, że…

– … 75% każdego wyprodukowanego aluminium jest cały czas w użyciu?

– … ponowne przetapianie zużytego aluminium do 95% oszczędza energię, która przy nowej produkcji zostaje wykorzystana?-

– … wysoka jakość materiału przy wielokrotnym recyklingu pozostaje niezmienna?

– … recykling aluminium jest ekonomiczny? (Oszczędza się 95 % CO2)

Nie muszą Państwa dręczyć wyrzuty sumienia przy zakupie ogrodzenia lub balkonu z aluminium. Dzięki swoim ekologicznym i ekonomicznym właściwościom, aluminium spełnia wymagania konsumentów. Poza tym lekkość aluminium przyczynia się do zużywania mniej energii podczas transportu. W GUARDI stawiamy na długotrwałe aluminium!